Ruční osazování

Vysoce kvalitní pájecí stanice i-CON 2 společnosti ERSA je špičková pájecí stanice ovládaná mikroprocesorem. Je navržena pro využití při průmyslové výrobě, opravách a v laboratořích. K napájecí jednotce je možné připojit a ovládat dvě pájedla. Použití mikroprocesoru usnadňuje obsluhu a poskytuje zcela nové funkce pájecí stanice.

i-CON 2 je kompatibilní s různými druhy pájedel. Mimo i-Tool je k pájecí stanici možné připojit také odpájecí kleště „Chip Tool“ (pro práci s SMC) a odsávací pájedlo X-Tool. Díky široké nabídce funkcí, vysoké rychlosti a přesnosti regulace je tato pájecí stanice zvláště vhodná pro práci s nejpřísnějšími nároky na kvalitu.

ERSA CLEAN AIR EA110 plus je kompaktní čistící systém navržený pro práci v odvětví elektrotechnického průmyslu, laboratoří a servisních prací.

Digitální dispenzer DIGIDOT je mikropočítačem řízené zařízení určené k velmi přesnému dávkování viskózních materiálů. Zařízení bylo původně vyvinuto pro dávkování pájecích past a lepidel v elektrotechnickém průmyslu, svými parametry však umožňuje nanášení prakticky jakýchkoli polotuhých látek tlakovým způsobem. Tlak vzduchu přiváděný do dispenzeru je regulovatelný a jeho hodnota je zobrazována s přesností 1O kPa na displeji přístroje. Mikroprocesor řídí nastavení všech parametrů dispenze, velikost dávek, jejich počet, frekvenci nanášení, má možnost ukládat předdefinované hodnoty do paměti k dalšímu použití, ale dovoluje i práci s nenastavenými parametry a jejich subjektivní ovládání. Dispenzer DIGIDOT je ve verzi 02 vybaven vakuovou linkou, která brání přetlakování dispendovaného materiálu v zásobníku a umožňuje připojení vakuové pinzety pro manipulaci s malými součástkami.