Automatické osazování

Essemtec FLX 2011 je modulární, plně automatické a vysoce flexibilní osazovací zařízení pro malé a střední výrobní kapacity SMT osazování nebo prototypové práce. Je jedním z nejnovějších představitelů švýcarské školy přesné mechaniky, skloubené s nejmodernějšími poznatky sensoriky a řízení.

Středění součástek je prováděno osvědčeným bezkontaktním laserovým středícím systémem až do roztečí 0,5 mm, probíhá během transportu na osazovanou pozici („centering on the fly“). Pro součástky s roztečí menší než 0,5 mm (až do 0,3 mm) a extrémně velká pouzdra je využíván rychlý vizualizační středící systém Cognex SMD4 s velmi vyspělým čtením součástek. Efektivní výkon stroje je zvyšován extrémně krátkými časy potřebnými pro přezbrojeni a přípravu nových programů. Zde se uplatňují moderní prvky konstrukce – inteligentní podavače a vysoce výkonný software pro přenos dat z návrhových systémů.

Zařízení je doplněné o CAD post procesor, který dokáže zpracovat údaje ze všech obvyklých formátů návrhových systémů. Dále je zařízení doplněno o objemový šroubový dispenser, který je schopen nadávkovat pájecí pastu pro minimální rozměr součástky 0402.